AFRISO – Błyskawiczne wdrożenie zwinnych zespołów, czyli Agile w praktyce

Dzięki zrealizowanym przy współpracy ze Strategy&Results działaniom, będziemy mogli jeszcze szybciej i elastyczniej adaptować się do otoczenia przy zachowaniu najwyższej efektywności a naszym klientom oferować rozwiązania, które im jeszcze nawet nie przyszły do głowy.

Karol Białobłocki, Dyrektor ds. rozwoju strategicznego AFRISO

Zwinne firmy zdają sobie sprawę, że przewaga konkurencyjna jest zawsze tymczasowa. Dzięki zastosowaniu Barometru Kultury Organizacyjnej zaoferowanego nam przez Janusza Kamieńskiego, w bardzo szybki i wiarygodny sposób odkryliśmy istotne luki w procesach i standardach na drodze do poprawy zwinności naszej organizacji. Wiedza ta jest dla nas kluczowa, gdyż zdolność do szybkiej, efektywnej zmiany organizacyjnej stanowi ważny fundament strategii AFRISO.

Dzięki wdrożeniu strategii opartej na metodzie Customer Experience Management, w czym od samego początku pomagali nam konsultanci Strategy&Results, AFRISO osiągnęła znaczący sukces. Od kilkunastu lat płynnie rozwijamy nasze przedsiębiorstwo mimo szeregu kryzysów i licznych wyzwań rynkowych. W oczach naszych klientów jesteśmy benchmarkiem na rynku. Jednak w obecnych czasach potrzeby rynku i wymagania klientów zmieniają się bardzo dynamicznie a konkurencja nie śpi i stara się nas naśladować. 

Dlatego jeszcze przed nastaniem pandemii, w 2019r. uznaliśmy, że budowanie kultury zwinności jest kluczem abyśmy mogli osiągać wzrosty rentowności, sprzedaży i zapewnić dalszy rozwój naszej firmy w dłuższej perspektywie. W 2020r. uruchomiliśmy program „Usprawnienia dla zwinności”, którego celem oprócz systemowego dbania o najwyższą jakość doświadczeń naszych klientów, jest wzmacnianie kultury zwinności AFRISO. 

Pierwszym etapem projektu było zdefiniowanie przy wsparciu Janusza Kamieńskiego, pożądanej kultury organizacyjnej naszej firmy. Następnie, Janusz zrealizował dla wszystkich zespołów w naszej organizacji badanie BAROMETR KULTURY ORGANIZACYJNEJ. Pozwoliło nam ono odkryć luki pomiędzy pożądaną kulturą, a stanem obecnym. Kolejnym etapem była seria realizowanych ONLINE warsztatów analityczno-planistycznych dla wszystkich zespołów. Janusz Kamieński przeprowadził je w pierwszej połowie 2020r. Wypracowane wówczas zostały konkretne projekty zmian i usprawnień, które obecnie są realizowane. Co istotne, w proces analizy wniosków i definiowania adekwatnych zmian zaangażowana została cała załoga, a nie tylko top management. Krok, po kroku stajemy się coraz bardziej ZWINNI.

Dzięki zrealizowanym przy współpracy ze Strategy&Results działaniom, będziemy mogli jeszcze szybciej i elastyczniej adaptować się do otoczenia przy zachowaniu najwyższej efektywności a naszym klientom oferować rozwiązania, które im jeszcze nawet nie przyszły do głowy. Jesteśmy w firmie głęboko przekonani, że wdrażanie zmian, oraz systematyczna dbałość o rozwój kultury zwinności, w połączeniu z metodologią CEM w naszej strategii, pozwoli nam jeszcze długo cieszyć się pozycją lidera rynku. Jeśli ktoś chce wdrożyć Agile i zbudować kulturę zwinności, zdecydowanie polecam współpracę z konsultantami Strategy&Results.

Chcesz osiągać podobne rezultaty w swojej firmie?