Chiesi – skokowy wzrost zaangażowania załogi, pomimo sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią COVID-19

Skutecznie zaangażowaliśmy i zjednoczyliśmy pracowników wokół realizacji celów operacyjnych i niezbędnych zmian, przy okazji podnosząc ich kompetencje. Efekt ten uzyskany został mimo chaosu i niepewności wywołanej pandemią COVID-19.

Anna Kuźmicka, Dyrektor HR w Chiesi Poland Sp. z o.o.

Skutecznie zaangażowaliśmy i zjednoczyliśmy pracowników wokół realizacji celów operacyjnych i niezbędnych zmian, przy okazji podnosząc ich kompetencje. Efekt ten uzyskany został mimo chaosu i niepewności wywołanej pandemią COVID-19.

Pod koniec 2019r. w pełni przygotowaliśmy się do wdrożenia działań operacyjnych i projektów na 2020r. Przeprowadziliśmy wówczas proces planowania strategicznego, a także wypracowaliśmy, przy skutecznej pomocy konsultantów Strategy&Results, Zasady Współpracy w Chiesi. Właśnie zamierzaliśmy zrobić pierwszy krok w postaci wdrożenia zmian mających na celu podniesienie efektywności naszych zespołów po, gdy zostaliśmy – jak wszyscy – zaskoczeni pandemią. Wszystkie zaplanowane w firmie projekty należało zrewidować, przeformułować, lub rozpisać na nowo. Jednocześnie należało dopilnować, by podtrzymać zaangażowanie całej załogi mimo całkowicie odmiennych warunków pracy z domu. W tym kluczowym obszarze pomógł nam Janusz Kamieński i to z efektami przekraczającymi oczekiwania nas wszystkich.

Dyskusja wynikająca z nagłego kryzysu doprowadziła do zaplanowania z Januszem Kamieńskim zupełnie nowego pomysłu, jakim była „Akademii Lidera Chiesi” skierowana do wszystkich pracowników. Zrealizowana ona została w sposób innowacyjny i dostosowany do okoliczności pandemii, czyli całkowicie online. Janusz zaprojektował, skutecznie przeprowadził i nauczył całą naszą załogę jak zarządzać kryzysem, emocjami i zmianą, jak się skutecznie komunikować i współpracować w zwinnych zespołach, a także jak budować wartość dla klientów wewnętrznych i zewnętrznych, jak projektować ich doświadczeń oraz jak stać się zwinnym liderem.

Innowacyjność prowadzonych przez Janusza Kamieńskiego działań polegała na:

  • Multimedialności – do każdego tematu nagrany został około pół godzinny materiał filmowy z esencją wiedzy na jego temat; dzięki któremu mogliśmy dotrzeć z przekazem w jednym momencie do wszystkich pracowników Chiesi.
  • Angażującej formie – każdy z szeregu warsztatów prowadzony był nie tylko przez Janusza, ale przede wszystkim przez grono, przygotowanych przez niego na zasadzie train-the-trainer ponad trzydziestu liderów. Zostali oni też wyposażeni w profesjonalne „Przewodniki prowadzącego”. Formuła ta pozwoliła nie tylko na skuteczne zaangażowanie wszystkich, ale doprowadziła do tego, że mamy w firmie kilkudziesięciu pracowników, gotowych obecnie do pracy jako wewnętrzni trenerzy w praktycznie dowolnym temacie.
  • Sposobie doboru treści – co bardzo interesujące, treść poszczególnych modułów, realizowanych co tydzień lub dwa, definiowana była za każdym razem pod potrzeby chwili. Dzięki temu, program nie tylko, że był uszyty na miarę, ale wręcz tworzony był dosłownie na bieżąco w miarę błyskawicznie zmieniających się potrzeb biznesowych firmy i załogi.

Przeprowadzona „Akademia Lidera Chiesi” przyniosła na tyle obiecujące rezultaty, że zakładamy wyraźny wzrostu oceny naszej firmy w kolejnej edycji badania „Great Place To Work”. Zwłaszcza, że w jej następstwie realizujemy właśnie z konsultantami Strategy&Results projekt mający na celu dalsze wzmocnienie naszej kultury organizacyjnej. Jest to szczególnie istotne po świeżym przejęciu innej firmy farmaceutycznej.

Biorąc powyższe pod uwagę, zdecydowanie polecam usługi Janusza Kamieńskiego i jego konsultantów.

Chcesz osiągać podobne rezultaty w swojej firmie?