DANONE: skokowy wzrost produktywności i zaangażowania załogi

W pozytywnej zmianie pomogli nas konsultanci Strategy&Results. Wszyscy kierownicy liniowi wypracowali i wdrożyli bardzo konkretne projekty zmian, jednocześnie angażując w ich formułowanie i realizację pozostałych pracowników.
kwisiniak_DAN

Krzysztof Wiśniak, Dyrektor HR, DANONE

Nasza fabryka w Bieruniu jest obecnie uznawana za wzorcową i osiąga jedne z najlepszych wyników biznesowych (produktywność, rentowność, jakość) ze wszystkich zakładów DANONE w Europie, a także wyróżnia się pod względem zaangażowania załogi. Wszyscy kierownicy liniowi wypracowali i wdrożyli bardzo konkretne projekty zmian, jednocześnie angażując w ich sformułowanie i realizację pozostałych pracowników. Dzięki temu nie tylko rozwinęli swoje umiejętności przewodzenia ludziom i zarządzania projektami, ale przede wszystkim zaczęli brać na siebie odpowiedzialność za decyzje i działania, jakie podejmują – także te doraźne.

W naszej firmie, aby wzmocnić rolę i kompetencje kierowników i liderów liniowych postanowiliśmy uruchomić projekt “I LEAD”, który miał początkowo na celu rozwinięcie kompetencji przywódczych niezbędnych w zarządzaniu pracownikami operacyjnymi. Jednak Janusz Kamieński zaproponował i zrealizował ze swoim zespołem projekt rozwojowy skierowany do kierowników liniowych fabryki DANONE w Bieruniu, oraz ich przełożonych, który był ściśle powiązany z potrzebami biznesowymi firmy.

Zastosowana przez Janusza metoda łącząca Customer Experience Management, Lean Management oraz rozwój umiejętności przywódczych, przyniosła doskonałe efekty. Nasi kierownicy, w trakcie procesu uczenia się od razu wykorzystywali szereg narzędzi zarządczych (PSG/A3 czy „root-cause analysis”). Kluczową wartością z zaproponowanego nam przez Executive Converation (obecnie Strategy&Results) projektu było przygotowanie i wdrożenie przez każdego z uczestników własnego projektu optymalizacyjnego. Wszystkie projekty doczekały się realizacji, a ich efekty znacznie przekroczyły oczekiwania i założone cele. Z całą mocą polecam usługi oferowane przez Janusza Kamieńskiego i jego zespół.

Chcesz osiągać podobne rezultaty w swojej firmie?