KINGSPAN: szybki wzrost rentowności i udziałów w rynku

Z niewielkiej polskiej firmy, którą przejęliśmy w 2001 roku, Kingspan stał się - z pomocą konsultantów Strategy&Results - nowoczesnym, dobrze zarządzanym, rentownym przedsiębiorstwem. Świadczył o tym stały rozwój firmy, a także przejęcie kolejnych firm konkurencyjnych na polskim rynku.

Ken Wilson, były Dyrektor Generalny KINGSPAN

Z niewielkiej polskiej firmy, którą przejęliśmy w 2001 roku, Kingspan stał się – z pomocą konsultantów Strategy&Results – nowoczesnym, dobrze zarządzanym, rentownym przedsiębiorstwem. Świadczył o tym stały rozwój firmy, a także przejęcie kolejnych firm konkurencyjnych na polskim rynku. Kiedy poznałem efekty pracy Janusza Kamieńskiego, zaprosiłem go do współpracy również w naszym zakładzie w Czechach i w Holandii. 

W Polsce nasza kadra kierownicza miała bardzo nierówne kompetencje. Kierownicy starszej daty mieli przyzwyczajenia zarządcze jeszcze z czasów gospodarki centralnie sterowanej. Młodzi z kolei nie mieli skąd czerpać nawyków do skutecznego, nowoczesnego zarządzania. Dlatego poprosiliśmy Janusza o przygotowanie rozwiązania, które podniosłoby jakość zarządzania w firmie do poziomu umożliwiającego realizację celów firmy. 

Janusz Kamieński, wraz ze swoimi konsultantami, zrealizował dla naszej kadry menedżerskiej szereg warsztatów, które spowodowały poważną zmianę kulturową, obejmującą nie tylko menedżerów, ale również podwładnych, czyli cały personel. Uzyskana w ten sposób nowa jakość pracy pozwoliła skutecznie mierzyć się z wyzwaniami recesji, atakami konkurencji, a potem rynkiem pracownika. Miałem do czynienia z wieloma konsultantami biznesu. Bez wątpienia stwierdzam, że Janusz Kamieński jest jednym z najlepszych z nich w Polsce, a nawet w Europie.

Chcesz osiągać podobne rezultaty w swojej firmie?