Eksperci zapewniający rentowność i rozwój

Janusz Kamieński

konsultant / CEO

Janusz osobiście odpowiadał za rentowność firm z branży szkoleniowo doradczej: Grupy Acceptus (obecnie House of Skills), także AchieveGlobal (obecnie Miller Heiman Group), którą doprowadził z 20. pozycji w globalnym koncernie na 9. pod względem wielkości obrotów.

W firmie Interchemall (obecnie DAFA) pomógł uzyskać wzrost rentowności o 180%, przy jednoczesnym zwiększeniu obrotów o 60%. W Raiffeisen Polbank doprowadził do wzrostu sprzedaży o 100% w stosunku do zakładanego ambitnego planu.

W zarządzaniu rentownością z pomocy Janusza korzystały między innymi: Akzo Nobel, Auchan, Bank Pekao, Chiesi, DANONE, ECCO Shoes, EDIPRESSE, Grupa Żywiec, Play, Reckitt Benckiser, oraz 25 innych firm z 12 branż. 

Klienci najczęściej doceniają Janusza za:

 • pragmatyczne podejście skupione na wymiernych, biznesowych rezultatach,
 • wszechstronne doświadczenie i wiedzę,
 • unikalne podejście do CX managementu,
 • pasję i pozytywną energię angażującą ludzi we wdrażanie.

Chcesz, by Janusz pomógł Ci zwiększyć rentowność Twojej firmy lub produktywność zespołu? 

Umów się na bezpłatną konsultację>>

Agnieszka Polska-Kamieńska

Konsultant / coach / mentor / mediator / v-ce Prezes

Jako CEO i Prezes zarządu, Agnieszka odpowiadała za rentowność i rozwój firm z branży szkoleniowo doradczej: TMI (obecnie House of Skills), w której zwiększyła obroty o 200%, oraz AchieveGlobal (obecnie Miller Heiman Group), którą doprowadziła do najszybszego rozwoju w historii.

W zarządzaniu rozwojem i rentownością ze wsparcia Agnieszki korzystały między innymi: AFRISO, Akzo Nobel Coatings, Auchan, Bank Pekao, Deni Cler, DKMS, Grupa Żywiec, innogy, Kingspan, Macrologic, Play, Polkomtel, Reckitt Benckiser, Stena Line, oraz 12 innych firm z 7 branż. 

Klienci najczęściej doceniają Agnieszkę za:

 • angażowanie personelu w podnoszenie rentowności firmy,
 • budowanie kultur organizacyjnych nastawionych na biznesowe rezultaty,
 • rozwijanie w ludziach umiejętności pozwalających ich zespołom na osiąganie zakładanych celów.

Chcesz, by Agnieszka pomogła Ci zwiększyć rentowność Twojej firmy, produktywność zespołu, lub osobistą efektywność pracowników? 

Umów się na bezpłatną konsultację>>

Cezary Paszuk

Trener, coach i konsultant

Cezary był członkiem Rady Nadzorczej odpowiedzialnym za rekrutację pracowników i rozwój kadry managerskiej w DSA S.A. – wrocławskiej firmie zajmującej się sprzedażą usług finansowych. Zaangażowany w rozwój sił sprzedaży począwszy od kilkunastoosobowego zespołu, aż po blisko 3000 aktywnych handlowców, miał istotny udział w osiągnięciu przez firmę wielomilionowych przychodów. W DSA S.A. i kolejnych firmach prowadził warsztaty strategiczne, wdrażał MBO oraz standardy zarządzania, sprzedaży i obsługi klienta, a także systemy wynagrodzeń i ocen pracowniczych.

Cezary posiada unikalne doświadczenie w realizacji projektów rozwojowych dla ponad 70 firm z różnych branż. Pracował min dla: Pekao S.A., Getin Noble Bank. Citroen, Peugeot, Yamaha, Renault Trucks, Veolia, Cersanit, Media Markt, Makro Cash & Carry, BGK, PZU, Nationale Nederlanden, Essity, Teva, Sun Pharma, Orbis, Colian, Metsa Tissue, Stada, Targi Kielce, Europcar, Echo Investment, Stora Enso.

Klienci najczęściej doceniają Daniela za:

 • rozległą wiedzę i unikalne doświadczenie,
  niesłabnący entuzjazm i energię,
 • umiejętność szybkiego diagnozowania złożonych problemów,
  talent dydaktyczny,
  swobodę i poczucie humoru,
 • zachowanie balansu pomiędzy podejściem strategicznym i wymogami analitycznymi.

 

Chcesz, by Cezary pomógł Ci zwiększyć rentowność Twojej firmy lub produktywność zespołu?  

Umów się na bezpłatną konsultację>>

Piotr Machowski

Konsultant

Odpowiadał w Plus GSM za wzrost przychodów oraz rentowności sprzedaży segmentu usług, który przez 4 lata z rzędu rozwijał się szybciej niż u konkurencji. Wcześniej projektował i budował wysokowydajne sieci komputerowe. W UPC, pełniąc obowiązki dyrektora operacyjnego, pomógł zidentyfikować i wyeliminować kluczowe źródło niskich ocen i reklamacji klientów. W efekcie, punkt styku z klientami, który początkowo generował najwięcej reklamacji, zaczął być oceniany najwyżej. Umożliwiło to skuteczną realizację up- i cross-sellingu i to w kontekście, w którym nikt się tego wcześniej nie spodziewał.

Pomógł w rozwoju i w zwiększaniu rentowności również takim firmom jak: Akzo Nobel Coatings, Generali, Interchemall, Medicover, Play, Raiffeisen Polbank, RWE, WKG.

Doceniany za:

 • szybką adaptację do realiów różnych branż,
 • dociekliwość i wnikliwość w analizie danych biznesowych,
 • formułowanie precyzyjnych celów i planów ich realizacji,     
 • projektowanie efektywnych rozwiązań informatycznych.

Chcesz, by Piotr pomógł Ci zwiększyć rentowność Twojej firmy lub produktywność zespołu?

Umów się na bezpłatną konsultację>>

Piotr Pysiak

Konsultant

Piotr pomógł SKODA Auto utrzymać pozycję lidera sprzedaży samochodów osobowych w Polsce. Pracując w Microsoft Poland wdrożył system planowania biznesowego. Budował kompetencje sprzedażowe i podnosił satysfakcję Klientów zarówno w firmach finansowych (Volkswagen Financial Services, Credit Agricole, Citi Handlowy), jak i usługowych (Grupa LuxMed). Podnosił efektywność przywództwa w firmach produkcyjnych (Danone, Mekoprint, Morpol / Movi). Konsultował rozwiązania z zakresu ekonomii behawioralnej (Velux).

W rozwoju pracowników ze wsparcia Piotra korzystali m.in. Aviva, Citi International, Citi Handlowy, Credit Agricole, Danone, Movi, Teva, Volkswagen Financial Services.

Klienci najczęściej doceniają Piotra za:

 • dzielenie się doświadczeniami z różnych branż i projektów,
 • umiejętność zastosowania wiedzy z dziedziny socjologii i psychologii do stworzenia praktycznych rozwiązań,
 • wzbudzanie energii i motywacji w zespołach, z którymi pracuje.

 

Chcesz, by Piotr pomógł Ci zwiększyć rentowność Twojej firmy lub produktywność zespołu?  

Umów się na bezpłatną konsultację>>

Grażyna Kawka

Konsultant, trener, coach

Na stanowiskach kierowniczych w British Airways odpowiadała za efektywność i rozwój placówek operacyjnych oraz sprzedażowo-marketingowych w Europie. Wprowadzała nowe rozwiązania na rynku środkowoeuropejskim, sprawiając, że niemożliwe stawało się możliwe, a potem obowiązywało jako standard. Grażyna, jako pierwsza w Europie, wdrożyła na lotnisku Chopina standard kontroli bezpieczeństwa 100% bagaży dla rejsów europejskich British Airways. Projekt wpłynął na radykalną poprawę wskaźnika satysfakcji podróżnych – CX. Jak to ujął jeden z pasażerów: „I am too young not to fly British Airways”.

W zarządzaniu rozwojem i rentownością ze wsparcia Grażyny korzystały między innymi: AUCHAN, AFRISO, British Airways, Grupa Żywiec, Kingspan, ORANGE, Reckitt Benckiser, Stena Recycling.

Klienci najczęściej doceniają Grażynę za:

 • zdolność budowania wśród pracowników każdego szczebla postaw przywódczych i odpowiedzialności za wynik,
 • wnikliwość obserwacji i analiz,   
 • rzetelność w przekazywaniu informacji zwrotnej personelowi,      
 • ogromną energię i bezpośredniość,
 • zdolność realizacji projektów zarówno w języku polskim, jak i angielskim.  

Chcesz, by Grażyna pomogła Ci zwiększyć rentowność Twojej firmy lub produktywność zespołu?

Umów się na bezpłatną konsultację>>

Daniel Rękas

Konsultant

Daniel pomógł Kancelarii Notarialnej Lubieńska i Figurska skrócić czas przygotowania dokumentów notarialnych o 50%. Zwiększał rentowność biznesu zarówno odpowiadając za wyniki linii produkcyjnych (Danone), jak i pracując w Supply Chain (Unilever), gdzie m.in. odpowiadał za poprawę efektywności produkcji oraz zmianę systemu planowania w celu zmniejszenia zapasów magazynowych przy jednoczesnym zwiększeniu dostępności. Jako konsultant, skutecznie realizuje projekty zmian skupione na podnoszeniu wydajności, rentowności oraz doskonałości operacyjnej.

W skutecznej optymalizacji procesów prowadzącej do zwiększenia rentowności Daniel pomógł firmom: Broen, Danone, Ekoplon, Ergolet, Interchemall (obecnie DAFA), Morpol, PKP Intercity, Unilever, Zentis i kolejnym dziesięciu.

Klienci najczęściej doceniają Daniela za:

 • zdolność do wypracowania i wdrożenia bezinwestycyjnych rozwiązań, upraszczających procesy bez zwiększania obciążenia pracowników,
 • angażowanie właścicieli procesów w pracę zespołu w sposób znacząco poprawiający wyniki,
 • budowanie poczucia sprawczości wśród członków zespołów,

 

Chcesz, by Daniel pomógł Ci zwiększyć rentowność Twojej firmy lub produktywność zespołu?  

Umów się na bezpłatną konsultację>>

Andrzej Kaniewski

Konsultant

Andrzej pomógł firmie Mekoprint dwukrotnie skrócić czasu realizacji zleceń w obszarze produkcji, w ciągu zaledwie 4 miesięcy. Osobiście odpowiadał za rentowność w zakładach produkcyjnych firm Xella, Sibelco, oraz rozwój organizacyjny w WKG. W każdym obszarze, gdzie pracował osiągał przynajmniej jeden cel, który wydawał się wcześniej nieosiągalny , a wpływał bezpośrednio na rentowność firmy. Czasem chodziło o wdrożenie produktu, czasem o poprawę jakości i terminowości, skrócenie czasu wytwarzania, uruchomienie unikalnej produkcji itp.

Ze wsparcia Andrzeja w zakresie rentowności oraz rozwoju operacyjnego korzystały między innymi: Broen, Carpol, Ekoplon, Graal, Mardom, Mekoprint, Mowi, Kancelaria notarialna Lubieniecka&Figurska, UDS, WKG oraz 5 innych firm.

Klienci najczęściej doceniają Andrzeja za:

 • niebywały upór w dążeniu do poprawy wyników,     
 • odwagę w braniu odpowiedzialności za decyzje, działania oraz ich konsekwencje,
 • osobiste wsparcie w procesie, a nie jedynie doradztwo,
 • pozytywną energię, która przekłada się na świetny kontakt z pracownikami, nawet pomimo różnicy zdań.

Chcesz, by Andrzej pomógł Ci zwiększyć rentowność Twojej firmy lub produktywność zespołu?

Umów się na bezpłatną konsultację>>

Tomasz Majewski

Konsultant, psycholog, trener

7 lat pracy w Biurze Pomocy Niebieskiej Linii pozwala Tomaszowi skutecznie pomagać pracownikom call center w radzeniu sobie z najtrudniejszymi nawet przypadkami. Tomasz wzmacnia odporność psychiczną pracowników funkcjonujących w warunkach ekstremalnych obciążeń psychologicznych. Pomaga w uwalnianiu pełnego potencjału ludzi w kierunku ich produktywności poprzez profilaktykę i przeciwdziałanie mobbingowi. Buduje współpracę i ułatwia skuteczną obsługę klientów, szczególnie wymagających, agresywnych, roszczeniowych i manipulujących. Specjalizuje się w pracy nad zmianą postaw pracowników, orientując ich na ambitne cele.

Z pomocy Tomasza skorzystały już: Accenture, Central European Distribution Corporation, Morpol (obecnie MOWI), Reckitt Benckiser, Shell, Stena Line, Krajowa Izba Gospodarcza, TVN/Discovery i 10 innych firm.

Klienci najczęściej doceniają Tomasza za:

 • budowanie zaangażowania i ciekawości załogi,     
 • efektywność i skuteczność w zwiększaniu produktywności poprzez korygowanie postaw załogi,
 • praktyczną wiedzę psychologiczną i umiejętność jej przekładania na wysoką wydajność pracy zespołów,     
 • osobiste zaangażowanie i zaraźliwą pasję w działaniu.     

Chcesz, by Tomasz pomógł Ci zwiększyć rentowność Twojej firmy lub produktywność zespołu?

Umów się na bezpłatną konsultację>>

Agnieszka Turska-Majewska

Konsultant, trener, coach

Wspiera rentowność i rozwój przedsiębiorstw poprzez skuteczne rozwijanie w menedżerach umiejętności komunikacji interpersonalnej, nastawionej na rozwiązanie. Wdraża procesy budowania porozumienia między dyrektorami departamentów w celu zwiększenia rentowności całej organizacji. W jednym z banków pomogła rozwiązać wieloletni, „nie do rozwiązania” konflikt pomiędzy działami sprzedaży i produktów leasingowych. Osobiście rozwiązywała liczne dalsze konflikty między menedżerami i zespołami, co przekładało się na wzrost produktywności przedsiębiorstw – m.in. w Stena Line, a także w 4 firmach produkcyjnych.

W procesach rozwojowych ze wsparcia Agnieszki korzystały między innymi: mBank, Reckitt Benckiser, Stena Line, Volkswagen Bank, Wyborowa Pernod Ricard, i 10 innych przedsiębiorstw.

Klienci najczęściej doceniają Agnieszkę za:

 • umiejętność błyskawicznego identyfikowania potrzeb rozwojowych pracowników i zespołów i definiowania adekwatnych rozwiązań,
 • bogatą wiedzę w zakresie narzędzi i umiejętności interpersonalnych oraz umiejętność przekazywania jej zespołom,
 • skuteczne angażowanie pracowników w działania prowadzące do rozwoju przedsiębiorstwa.

Chcesz, by Agnieszka pomogła Ci zwiększyć rentowność Twojej firmy lub produktywność zespołu?

Umów się na bezpłatną konsultację>>

Jerzy Filonik

konsultant

Jerzy przez ostatnich 30 lat zarządzał przedsiębiorstwami produkcyjnymi i handlowymi w Polsce i w USA. Do najważniejszych firm, którym zapewniał rentowność i produktywność, należą: Fabryki Porcelany Sp. z o.o. we Włocławku (prezes parządu), Gerber Far East Ltd. Hong Kong (wyłączny przedstawiciel na Polskę), Eurostyle Cabinets Inc. – NYC (pyrektor produkcji).

W zarządzaniu rentownością z pomocy Jerzego korzystały między innymi: Bank BPH, Carlsberg, Centertel, Commercial Union, Grupa Żywiec, IKEA, Lafarge, Lyreco, Makro Cash & Carry, Media Markt, Microsoft, Nestle, Nomi, Pepsico, PGF, PZU, PTE Bankowy, TP, Unilever, Wella oraz 20 innych firm z 12 branż.

Klienci najczęściej doceniają Jerzego za:

 • unikatowe na polskim rynku, ponad 30-letnie doświadczenie w skutecznym zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz  w konsultingu,
 • skupienie na wypracowywaniu i wdrażaniu przez załogę zmian, prowadzących do wymiernych rezultatów biznesowych
 • doskonałe zrozumienie wyzwań biznesowych, poczynając od strategii,
 • spokój i pragmatyzm w budowaniu relacji i zarządzaniu projektami. 

Chcesz, by Jerzy pomógł Ci zwiększyć rentowność Twojej firmy lub produktywność zespołu?

Umów się na bezpłatną konsultację>>

Chcesz teraz poprawić rentowność swojej firmy lub produktywność konkretnego zespołu?