TeamSailing: Zbuduj silny zespół podczas rejsu żeglarskiego pod kierunkiem naszych konsultantów i instruktorów

Uczymy komunikacji przy dążeniu do celu

Rozwijamy zaangażowanie oraz elastyczne podejście do pojawiających się wyzwań

Efekty uczestnicwa to trwale zjednoczony i zintegrowany zespół

Chcesz zbudować w pracownikach: ZAANGAŻOWANIE, ZAUFANIE, ODWAGĘ DO ZMIAN?

Chcesz to osiągnąć w sposób natychmiastowy i z widocznymi efektami?

Chcesz przygotować kluczowy zespół do zmierzenie się z poważnymi wyzwaniami?

Chcesz z przytupem rozpocząć, lub też zwieńczyć ważny projekt lub proces?

Chcesz zorganizować integrację zespołu w sposób kompletnie odmienny od wszystkich innych tego typu działań?

Chcesz, żeby liderzy firmy wyraźnie zobaczyli wkład HR w zbudowanie silnej ekipy, która zrealizuje nawet najtrudniejsze cele?

POWSZECHNE WYZWANIE

Wszyscy w biznesie potrzebujemy, żeby nasze zespoły radziły sobie z największymi wyzwaniami. A obecne wyzwania tylko wzmacniają tę powszechną potrzebę. Jedną z metod sprostania tego typu wyzwaniom jest wyjazd integracyjny poza firmę. Jednak powtarzająca się, sztampowa formuła takich wyjazdów nuży uczestników i nie przynosi pożądanych efektów.

Dlatego też nadszedł czas, żeby zorganizować wyjazd, który pozwoli zbudować zaangażowanie i gotowość do zmian skutecznie i natychmiast. Żeby tak się stało musi to być coś całkowicie odmiennego od wszystkich dotychczasowych pomysłów na team building. Coś, co stworzy uwarunkowania, w których od jakości współpracy i zaangażowania wszystkich zależy powodzenie przedsięwzięcia.

ROZWIĄZANIE

Takim rozwiązaniem jest TeamSailing – pełnomorski rejs żeglarski, w którym przedstawiciele danej firmy pełnią normalne wachty, zajmują się sterowaniem, obsługą żagli i całego sprzętu, uczestniczą w manewrach portowych, gotują posiłki, czy sprzątają, a nie są zwykłymi pasażerami.

Dlaczego Strategy&Results

W Strategy&Results od wielu lat usprawniamy biznesy naszych klientów i wspieramy ich procesy rozwojowe. Jednak jesteśmy nie tylko konsultantami. Od jeszcze dłuższego czasu pływamy jachtami po morzach i oceanach, organizujemy rejsy, uczymy innych żeglarskiego rzemiosła. Przepłynęliśmy tysiące mil morskich na wszystkich oceanach. Zaznaliśmy mrozów północy, strefy cisz równikowych i potężnych sztormów w „ryczących czterdziestkach” i „wyjących pięćdziesiątkach”.

DLACZEGO TAKIE ROZWIĄZANIE

Dzięki latom praktyki doskonale wiemy jak wspólne żeglowanie niesamowicie wpływa na integrację zespołów, ich zżycie i poprawę współpracy – nie tylko na wodzie, ale też później na lądzie. Dlatego też stworzyliśmy TeamSailing – wyjazd integracyjny w formie rejsu żeglarskiego. TeamSailing zaprojektowaliśmy do zbudowania silnej załogi z grupy menadżerów, handlowców, czy innych pracowników danej firmy.

CZYM JEST TeamSailing

Koncepcja TeamSailing to nie jest zwykły rejs na jachcie żaglowym. To jest rejs, który organizujemy jako konsultanci. Kładziemy nacisk na rolę dobrze zdefiniowanego celu, na to, żeby uczestnicy uczyli się komunikacji przy dążeniu do celu, elastyczności w radzeniu sobie z wyzwaniami, na wyuczenie i zastosowanie w praktyce najlepszych standardów, a wszystko to w atmosferze żeglarskiej przygody.

Dlatego nie wahaj się, tylko dzwoń! I dowiedz się, jak dzięki TeamSailing możesz wzmocnić swój zespół jeszcze bardziej.

Głos uczestników TeamSailing

„W zaledwie cztery dni osiągnęliśmy bardzo wysoki poziom zaangażowania, współpracy i energii zespołu kierowników w naszej firmie. Nie dalibyśmy rady tego uzyskać jakimkolwiek innym sposobem.

Początkowo wydawało nam się, że dla podniesienia jakości komunikacji i lepszego wzajemnego zrozumienia kierowników z różnych miejsc w organizacji wystarczy, że wezmą udział w kilkuetapowej Akademii Menedżerów Blachotrapez, zorganizowanej przez Strategy&Results. Okazało się jednak, że dla realizacji ambitnych celów firmy, wymagających doskonałej współpracy załogi, potrzebujemy czegoś niestandardowego. Czegoś, co w sposób nietuzinkowy pozwoli zbudować zaufanie, poprawić komunikację i przede wszystkim poznać siebie nawzajem w zupełnie niecodziennych okolicznościach.

Z pomocą przyszła ekipa Janusza Kamieńskiego i Piotra Pysiaka, wraz z dalszymi konsultantami-żeglarzami ze Strategy&Results. Zorganizowali oni dla nas kilkudniowy rejs żeglarski po otwartych wodach Bałtyku. Wypłynęliśmy pod ich komendą w kilkunastu kierowników Blachotrapez na dwóch jachtach. Pływając w dzień i w nocy, zmierzyliśmy się z wyzwaniami wacht, sterowaniem jachtu według kompasu, zrzucaniem i stawianiem żagli, gotowaniem i jedzeniem na chwiejbie. Odkryliśmy, czym jest życie w surowych warunkach morskich i poznaliśmy ogromną wagę trzymania się standardów, przy jednoczesnej otwartości na zmiany.

Dla nas – ludzi lądu – wszystko to były zupełnie nowe przeżycia i doznania. Pozwoliły nam spojrzeć na siebie z innej perspektywy. Z rejsu wróciliśmy pełni energii, pasji i jeszcze większej chęci do osiągania nadzwyczajnych rezultatów w firmie. Było to doskonałe zwieńczenie fazy edukacyjno-projektowej Akademii Menedżera Blachotrapez realizowanej przez Strategy&Results. Wszyscy zostali skutecznie przygotowani do pełnienia roli Liderów Projektów i/lub Mentorów. Teraz z zapałem przeszliśmy do fazy wdrożeniowej. Z perspektywy czasu oceniam, że całe wydarzenie wręcz przekroczyło nasze oczekiwania!”

Stanisław Szulc, dyrektor operacyjny Blachotrapez

Chcesz osiągnąć podobne rezultaty?

Informacje dodatkowe TeamSailing

Rejsy organizujemy na Bałtyku, Adriatyku, Morzu Śródziemnym, Morzu Północnym, Karaibach – w zależności od założeń, pory roku i budżetu.

Niektórzy sądzą, że taki rejs jest niebezpieczny. Pływamy od dziesiątków lat. Na jachcie wprowadzamy rygorystyczne zasady bezpieczeństwa – zgodne z przepisami, ale i najlepszymi, żeglarskimi praktykami. Dzięki temu, nigdy nikomu z naszych załóg nic się nie stało. No dobrze, morska choroba zdarza się, że dopada najtwardszych. Ale szczerze mówiąc, to też element integracji.

Ktoś może pomyśleć, czy stać go na taki rejs. Odpowiemy inaczej. Czy stać Twoją firmę na zorganizowanie kolejnego bilarda, pokazu win, czy innych gier i zabaw, które przyniosą mizerne rezultaty? Tu wiesz za co płacisz. Efekt jest pewny i błyskawiczny. Nie ma innego wyjścia, bo doświadczenia tworzone są na bieżąco. Nie można od nich uciec.

Istnieją obawy, że taki rejs to jednak bardzo długi czas. Cóż, organizowany przez nas rejs żeglarski rzeczywiście może trwać parę dni, a z transportem nawet i tydzień. Jednak jeśli już mówić o długości, to raczej powinniśmy myśleć o długości trwania integrującego i jednoczącego efektu takiego rejsu. Tak, to jest inwestycja. Z ogromną i długo trwającą stopą zwrotu!

Chcesz poznać więcej szczegółów?